Parafia Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  19.11.2017

33 NIEDZIELA  ZWYKŁA

Obdarowani przez Boga różnymi darami mamy je dobrze wykorzystać. Jednym z darów jest czas naszego życia. Ten, który w tej chwili przeżywamy, w czasie tej Mszy św. wykorzystajmy na owocne spotkanie z Jezusem. Dziś także dzień muzyki liturgicznej. Chwalmy Pana naszym śpiewem i módlmy się za organistów, chór i wszystkich angażujących się w piękno liturgii.

Dziś kolekta deklarowana przeznaczona jest na wymianę ciepłociągu z probostwa do kościoła. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Dziś o 17.15 Niedzielne Nieszpory

W środę o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 18.45 katecheza dla dorosłych.

W czwartek od 16.30 spowiedź dla uczniów, którzy w listopadzie jeszcze się nie spowiadali.

Z racji wspomnienia św. Tarsycjusza patrona ministrantów Msza św. szkolna w czwartek o 17.00 będzie sprawowana za ministrantów ich rodziców i bliskich. W czasie tej Mszy św. ministranci odnowią swoje przyrzeczenia oraz zostaną przyjęci nowi kandydaci do grona ministrantów. Na tę Mszę św. zapraszamy rodziny oraz kolegów i koleżanki ministrantów. Po Mszy św. spotkanie w salkach ministrantów i ich rodziców.

W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia.

W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie okazja do spowiedzi.

W przyszłą niedzielę o 15.00 dodatkowa Msza św., w czasie której chrzty i roczki. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.00 w salkach

W sklepiku parafialnym już można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” oraz opłatki na stół wigilijny.

Pragniemy po raz kolejny podjąć nasze parafialne Świąteczne Dzieło Miłosierdzia „Bratnia Dłoń”. Prosimy o zgłoszenia osób (rodzin) z naszego sąsiedztwa, środowiska będących w potrzebie. Prosimy także o zgłaszanie się osób, które są gotowe pomóc potrzebującym. Zgłoszenia prosimy dokonać poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza znajdującego się z tyłu kościoła. Wypełnione formularze składamy do 26.11.2017 r. w skrzynce wyłożonej z tyłu kościoła.

Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zainicjowało przygotowanie Oratorium „Z Powodu Mojego Imienia”  to najnowsze dzieło Piotra Rubika (muzyka) i Zbigniewa Książka (libretto) na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną. Utwór poświęcony jest współczesnym męczennikom za wiarę. Szacuje się, że do 2010 r. śmiercią męczeńską zginęło 70 mln chrześcijan. W XXI co roku na świecie ginie ponad 100 tys. chrześcijan. Ten wyjątkowy koncert zabrzmi w Katowickim Spodku 24 listopada o godzinie 20:00 podczas koncertu zabrzmią również największe przeboje Piotra Rubika. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w zakrystii.

Zapraszamy dzieci na warsztaty artystyczne, podczas których będą mogły wykonać kalendarze adwentowe. Warsztaty odbędą się w sobotę o godzinie 15.00 w salkach. Na warsztaty trzeba się zapisać. Zapisy w zakrystii, w kancelarii lub bezpośrednio u ks. Piotra. Warsztaty organizuje nowopowstająca fundacja Deus Artefix.

Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia GN, do którego dołączono kalendarz na nowy rok. Jest parafialne pismo „Mój Pasterz”

Bóg niech nam błogosławi na coraz lepsze życie.