Parafia Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza

Chorzów Batory

________________________

Intencje mszalne

NIEDZIELA   19.11   33 Niedziela Zwykła

7:00  

O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Józefy Miozga oraz za + męża Jana Miozga

9:00  

Dziękczynno – błagalna z okazji 80 rocznicy urodzin Henryka Golda /TD/

10:30  

Dziękczynno – błagalna z okazji 80 rocznicy urodzin Bolesława Dras /TD/

12:00  

Dziękczynno – błagalna z okazji 50 rocznicy ślubu Stefanii i Czesława Burzyńskich i błogosławieństwo dla synów Dariusza i Piotra z rodzinami /TD/

17:15  

Nieszpory

18:00  

Ku czci św. Cecylii za chór i organistów

PONIEDZIAŁEK   20.11   Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

7:00  

Dziękczynno – błagalna z okazji urodzin Ludmiły

8:00  

Za ++ męża Władysława oraz rodziców Helenę i Józefa

18:00  

1. Za ++ męża Alfreda Wloczka w 2 rocznicę śmierci oraz rodziców i teściów

 

2. Za + Teresę Kopańczyk

WTOREK   21.11   Wspomnienie Ofiarowania NMP

7:00  

Za + Marię Gal

8:00  

Za + Gotfryda Tomeckiego w 2 rocznicę śmierci

18:00  

1. Za + mamę Elfrydę Kopieczny w 30 rocznicę śmierci i syna Krystiana

 

2. Za + Alinę Nieborak od koleżanek z pracy

ŚRODA   22.11   Wspomnienie św. Cecylii

7:00  

Za ++ rodziców Albinę i Józefa Micek, brata Jana i pokrewieństwo z obu stron

8:00  

Do Opatrzności Bożej i opiekę MB z prośbą o pomyślny przebieg badań i zdrowie na dalsze lata

17:30  

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

18:00  

1. Za + Józefa Kołodziej w 2 rocznicę śmierci

 

2. Za + ojca Mariana Śruborz, dziadków Krystynę i Stefana Śruborz

CZWARTEK   23.11   

7:00  

Za ++ rodziców Marię i Józefa Wencel, teściów Annę, Stanisławę i Franciszka Garncarczyk, rodzeństwo z obu stron, kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

8:00  

Za + Wojciecha Kaczmarek

17:00  

O opiekę św. Tarsycjusza dla ministrantów i ich rodziców

PIĄTEK   24.11   Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy

7:00  

Za ++ rodziców Elżbietę i Alfonsa Machoń, Różę i Jerzego Niegot ++ z rodziny i ++ kapłanów

8:00  

Za + męża Zbigniewa, teściów Michała i Marię Piechota, Augusta Leszczyńskiego i ++ z rodziny

18:00  

1. Za ++ męża i córkę

 

2. Za + Elżbietę Jurkun od sąsiadów z ul. Podmiejskiej 25

SOBOTA   25.11   

7:00  

1. Za ++ rodziców Pędziński i Pośpiech

 

2. Za + Piotra Marek ++ z rodzin Marek, Józefiak, Marię Bąk i jej rodziców

8:00  

Dziękczynno – błagalna za otrzymane łaski i dar życia w 30 r. urodzin Małgorzaty Ferlewicz

17:00  

Adoracja Najświętszego Sakramentu

18:00  

Za + męża i ojca Leszka

NIEDZIELA   26.11   Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

7:00  

Za + Jadwigę Parys w rocznicę urodzin

9:00  

Za ++ Aleksandra Maj oraz Marię i Wilhelma Szczotka

10:30  

Za + Janinę Bartkowiak w rocznicę śmierci i ++ z rodziny

12:00  

Za + Henryka Szumlańskiego, rodziców Marię i Michała, Jana Szczerbę, siostrę Halinę

15:00  

O opiekę Bożą dla dzieci z okazji chrztu i roczku oraz za ich rodziców i chrzestnych

17:15  

Nieszpory

18:00  

Za ++ Elżbietę i Wincentego Lipiec, Wandę i Władysława Brela, Genowefę , Stanisława i Mirosława Rak

INTENCJE NA DZIŚ


rounded_corners.jpg
WAŻNIEJSZE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. W wigilię o godz. 8.00 Msza św. za nieobecnych przy wigilijnym stole, a o północy Pasterka. Czuwanie przed Pasterką przygotowane i prowadzone przez Studencką Wspólnotę Dobrego Pasterza od godz. 23.30.
  2. Boże Narodzenie 25 grudnia. Nieszpory kolędowe o godz. 17.15.
  3. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w niedzielę. Nieszporów nie będzie.
  4. Święto św. Młodzianków w piątek 28 grudnia. Msza św. z błogosławieństwem małych dzieci o godz. 9.00.
  5. Święto św. Rodziny w niedzielę 30 grudnia. Po każdej Mszy św. modlitwa za rodziny.
  6. Msza św. na zakończenie roku z nabożeństwem w poniedziałek 31 grudnia o godz. 17.00.
  7. We wtorek 1 stycznia Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msza św. o północy o Bożą opiekę w Nowym Roku. Jest to święto nakazane, mamy obowiązek udziału we Mszy św. Msze św. jak w niedzielę.
  8. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne rozpoczynające się Mszą św. młodzieżową w piątek 4 stycznia o godz. 19.00.
  9. W niedzielę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Kolędowanie przy Żłóbku o godz. 17.15.
  10. W każdy piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. W trzeci piątek miesiąca 18 stycznia Godzina Miłosierdzia połączona z Mszą św.
  11. Odwiedziny chorych w sobotę 26 stycznia od godz. 7.00. Szafarze zanoszą Komunię Świętą do chorych w każdą niedzielę od godz. 8.00. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.
  12. Chrzty 13 i 27 stycznia w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w soboty 12 i 26 stycznia o godz. 16.00 w salkach.
  13. Odwiedziny duszpasterskie rodzin będą kontynuowane od 27 grudnia. Kolęda w tygodniu od godz. 15.00, a w soboty i niedziele od godz. 14.00. Plan odwiedzin w gablotce, w "Moim Pasterzu" i na stronie internetowej parafii.
  14. Po raz trzeci organizowana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Szczegóły na plakacie.
  15. Zapraszamy na koncerty kolęd i wspólne kolędowanie:
    - 30 grudnia /niedziela/ o godz. 17.00 koncert w wykonaniu Żeńskiego Zespołu Wokalnego i Chóru Mieszanego „Słowiczek”.
    - 5 stycznia /sobota/ o godz. 16.00 koncert kolęd w wykonaniu Eleni.
    - 13 stycznia /niedziela/ o godz. 17.00 kolędowanie z Męskim Maryjnym Chórem Liturgicznym.
    - 27 stycznia /niedziela/ zakończenie Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

________________________

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

PIĄTEK 30.11.2018   godz. 15.00

  1. ks. Czempiela 1, 3, 5, 7
  2. ks. Czempiela 9, 11, 13, 15
  3. ks. Czempiela 17, 19, 21, 23

SOBOTA 01.12.2018   godz. 14.00

  1. ks. Czempiela 25, 27, 29, 31
  2. ks. Czempiela 33, 35, 37, 39
  3. ks. Czempiela przedszkole 41, 43, 45, 47

I NIEDZIELA ADWENTU 02.12.2018   godz. 14.00

  1. ks. Czempiela 51, 53, 55, 57
  2. ks. Czempiela 59, 61, 63, 65
  3. ks. Czempiela 67, 69, 71, 73

PIĄTEK 07.12.2018   godz. 15.00

  1. ks. Czempiela 52, 75, 77, 79, 81
  2. ks. Czempiela 44, 46
  3. ks. Czempiela 48, 50

SOBOTA  08.12.2018   godz. 14.00

  1. ks. bp. Gawliny /nieparzyste/ od 1 do 55
  2. ks. bp. Gawliny /parzyste/ od 2 do 66

II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018   godz. 14.00

  1. ks. Czempiela 6 i 8
  2. ks. Czempiela 2 i 42
  3. Jubileuszowa 10,12,14,16

PIĄTEK 14.12.2018   godz. 15.00

  1. Jubileuszowa 18, 20, 22, 24
  2. Jubileuszowa 26, 28, 30, 32
  3. Jubileuszowa 34, 36, 38, 40

SOBOTA 15.12.2018   godz. 14.00

  1. Batorego 46 i Podmiejska 2, 4, 6, 8, 10
  2. Podmiejska 12, 14, 16, 18, 20
  3. Podmiejska 22, 24, 26, 28, 30

III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2018   godz. 14.00

  1. Podmiejska 32, 34, 36, 38, 40
  2. Podmiejska 42, 44, 46, 48, 50
  3. Podmiejska 52, 54, 56, 58, 60

CZWARTEK 27.12.2018   godz. 15.00

  1. Podmiejska 15, 17, 19, 21
  2. Podmiejska 23 i Niemcewicza 2, 4, 6, 8, 10
  3. Obrońców Chorzowa 20, 22, 24 i Podmiejska 25

PIĄTEK 28.12.2018   godz. 15.00

  1. Niemcewicza 1, 3, 5, 7, 9, 11
  2. Obrońców Chorzowa 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 16, 18
  3. Obrońców Chorzowa 2, 4, 6, 8, 10, 12

SOBOTA 29.12.2018   godz. 14.00

  1. Orzeszkowej 1, 3, 5, 7, 9, 11 oraz 2
  2. Norwida 2, 4, 6, 5 i Asnyka 1
  3. Asnyka 3, 5, 6, 4, 2

NIEDZIELA 30.12.2018   godz. 14.00

  1. Staszica 2, 4, 6, 8, 10 i Norwida 1, 3
  2. Staszica 12, 14, 16, 18
  3. Sempołowskiej 12, 10, 8, 6, 4, 2

ŚRODA 02.01.2019   godz. 15.00

  1. Odrodzenia 35, 37, 39, 41, 43, 45
  2. Odrodzenia 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33
  3. Odrodzenia 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19

CZWARTEK 03.01.2019   godz. 15.00

  1. Odrodzenia 44, 46, 48, 50, 52, 54
  2. Odrodzenia 30, 32, 34, 38, 40, 42 /nr 36 nie ma/
  3. Odrodzenia 18, 20, 22, 24, 26, 28

PIĄTEK 04.01.2019   godz. 15.00

  1. Odrodzenia 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16
  2. Prześwit 1, 3, 5, 6, 4, 2
  3. Lelewela 1, 2, 4, 6

NIEDZIELA 06.01.2019   godz. 14.00

  1. Dojazdowa 1, 3, 5, 6, 4, 2
  2. Orkana 5, 7, 9, 6, 4, 2
  3. Tetmajera 2, 4, 6, 8 i Orkana 1, 3

PONIEDZIAŁEK 07.01.2019   godz. 15.00

  1. Solskiego 1, 3, 5, 7, 9, 11
  2. Skrajna 36, 38, 40, 42, 44
  3. Skrajna 24, 26, 28, 30, 32, 34

WTOREK 08.01.2019   godz. 15.00

  1. Skrajna 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22
  2. Prusa 1, 3, 5 i Skrajna 1, 3, 2, 4, 6, 8
  3. Prusa 10, 12, 14, 16, 18, 20

ŚRODA 09.01.2019   godz. 15.00

  1. Fredry 9, 7, 5, 3, 1 i Prusa 2, 4, 6, 8
  2. Plac Osiedlowy 2 /mieszkania 1 do 45/
  3. Plac Osiedlowy 2 /mieszkania 46 do 90/

CZWARTEK 10.01.2019   godz. 15.00

  1. Niedźwiedziniec od 12 c, b, a i 14 c, b, a
  2. Niedźwiedziniec od 12 f, e, d i 14 f, e, d
  3. Batorego 96 /od dołu/ i 98

PIĄTEK 11.01.2019   godz. 15.00

  1. Batorego 92 /od dołu/ i 94
  2. Batorego 88, 86, 84, 82
  3. Batorego 74, 76, 78, 80

SOBOTA 12.01.2019   godz. 14.00

  1. Batorego 68 /od VI do X piętra/ i 72
  2. Batorego 68 /od V piętra do parteru/ i 70
  3. Olchowa i Jodłowa

NIEDZIELA 13.01.2019   godz. 14.00

  1. Jesionowa i Grabowa
  2. Klonowa i Lipowa
  3. Kasztanowa od nr 44 do 1

PONIEDZIAŁEK 14.01.2019   godz. 15.00

  1. Brzozowa 11, 13, 15, 17
  2. Brzozowa 7 /od dołu/
  3. Brzozowa 5 /od dołu/

WTOREK 15.01.2019   godz. 15.00

  1. Brzozowa 3 /od dołu/
  2. Brzozowa 1 /od dołu/
  3. Brzozowa 68, 66, 64, 62

ŚRODA 16.01.2019   godz. 15.00

  1. Brzozowa 25 i 19 /od dołu/
  2. Brzozowa 21 i 23 /od dołu/
  3. Brzozowa 54, 56, 58, 60

CZWARTEK 17.01.2019   godz. 15.00

  1. Brzozowa, 46 , 48, 50, 52
  2. Brzozowa 38, 40, 42, 44
  3. Brzozowa 30, 32, 34, 36

PIĄTEK 18.01.2019   godz. 15.00

  1. Brzozowa 22, 24, 26, 28
  2. Brzozowa 14, 16, 18, 20
  3. Brzozowa 6 /od góry/ oraz 12

SOBOTA 19.01.2019   godz. 14.00

  1. Brzozowa 4 /od góry/ oraz 10
  2. Brzozowa 2 /od góry/ oraz 8
  3. Jarzębinowa

NIEDZIELA 20.01.2019   godz. 14.00

  1. Kolęda dodatkowa /zgłoszenia w zakrystii, kancelarii/
________________________

Image
Wszystkim Parafianom składamy noworoczne życzenia.
Jezus Chrystus przyszedł na świat dla nas.
Niech znajdzie On godne miejsce w Waszym życiu.
Niech doznaje Waszej czci, szacunku i miłości.
Niech na Jego uświęcającą obecność będą otwarte Wasze dusze, Wasze rodziny, środowiska pracy i życia.
Życzymy w Nowym Roku obfitości darów Ducha Świętego, opieki Maryi Bożej Rodzicielki i Bożego błogosławieństwa, a także dobrego zdrowia i życia w pokoju.
Wszystkich zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.
Wasi duszpasterze
________________________
Image

Wszystkich młodych zapraszamy na koncert w ramach Światowych Dni Młodzieży w nocy z 26 na 27 stycznia (w godz. 19.00 – 5.00) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Koszt z wyżywieniem: 40 zł. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mlodzidlamlodych.pl/panama-na-slasku/ Przejazd autokarem z Chorzowa do Jastrzębia i z powrotem DLA NASZYCH PARAFIAN GRATIS! Szczegóły i zapisy u ks. Tomasza.
________________________

NOWOŚCI W GALERII
(kliknij na zdjęcie)


STAJENKA 2018

STAJENKA 2018

PASTERKA 2018

PASTERKA 2018

Image

WIGILIA 2018

Image

RORATY 2018

Image

SPOTKANIE WIGILIJNE ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM 2018

Image

MSZA ZAWODNIKÓW MMA 2018

Image

SPOTKANIE WIGILIJNE KATECHEZY DOROSŁYCH 2018

Image

URODZINY KS. PIOTRA 2018

Image

BRATNIA DŁOŃ 2018

Image

ŚWIĘTO DZIECI MARYI 2018

Image

60 LAT SODALICJI MARIAŃSKIEJ 2018

Image

MIKOŁAJ 2018

Image

BARBÓRKA 2018

Image

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA 2018

Image

POŚWIĘCENIE WIEŃCÓW ADWENTOWYCH I LAMPIONÓW 2018

Image

LISTOPADOWY WIECZÓR Z PASTERZEM 2018

Image

TURNIEJ MINISTRANTÓW 2018

Image

ŚWIĘTO MINISTRANTÓW I CHÓRU PARAFIALNEGO 2018

Image

JUBILEUSZ ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM 2018

Image

KONCERT MARYJNEGO CHÓRU LITURGICZNEGO 2018

Image

MSZA ZA OJCZYZNĘ 2018

Image

MODLITWA ZA OJCZYZNĘ 2018

Image

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2018

Image

BAL ŚWIĘTYCH 2018

Image

MSZA ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM 2018

Image

MSZA DZIECI MARYI 2018

Image

OJCIEC OBLAT W NASZEJ PARAFII 2018

Image

DZIEŃ WSPÓLNOTY ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM 2018

________________________

WYDARZENIA PARAFIALNE W "MOIM PASTERZU"

Image

Zachęcamy do lektury naszego parafialnego pisma "Mój Pasterz", w którym znajdują się relacje z wydarzeń mających miejsce w naszej parafii.
________________________

KONTAKT

Parafia Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza
ul. Skrajna 2a, 41-506 Chorzów
tel. 32 246 55 01
ING Bank Śląski 07 1050 1243 1000 0022 1715 7060

MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA

7.00  9.00  10.30
12.00  18.00

 
PONIEDZIAŁEK 7.00  8.00  18.00
 
WTOREK 7.00  8.00  18.00  
ŚRODA 7.00  8.00  18.00  
CZWARTEK 7.00  8.00  17.00  
PIĄTEK 7.00  8.00  18.00
 
SOBOTA 7.00  8.00  18.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA

PONIEDZIAŁEK 8.45 - 9.45  
WTOREK 8.45 - 9.45 i 16.00 - 17.00
 
ŚRODA NIECZYNNA  
CZWARTEK 8.45 - 9.45  
PIĄTEK 8.45 - 9.45 i 16.00 - 17.00
 
SOBOTA NIECZYNNA  

 

©2019 Dobry Pasterz

Search