Parafia Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza

Chorzów Batory

________________________

Image

Wszystkich młodych zapraszamy na koncert w ramach Światowych Dni Młodzieży w nocy z 26 na 27 stycznia (w godz. 19.00 – 5.00) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Koszt z wyżywieniem: 40 zł. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mlodzidlamlodych.pl/panama-na-slasku/ Przejazd autokarem z Chorzowa do Jastrzębia i z powrotem DLA NASZYCH PARAFIAN GRATIS! Szczegóły i zapisy u ks. Tomasza.
________________________

Intencje mszalne

NIEDZIELA   19.11   33 Niedziela Zwykła

7:00  

O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Józefy Miozga oraz za + męża Jana Miozga

9:00  

Dziękczynno – błagalna z okazji 80 rocznicy urodzin Henryka Golda /TD/

10:30  

Dziękczynno – błagalna z okazji 80 rocznicy urodzin Bolesława Dras /TD/

12:00  

Dziękczynno – błagalna z okazji 50 rocznicy ślubu Stefanii i Czesława Burzyńskich i błogosławieństwo dla synów Dariusza i Piotra z rodzinami /TD/

17:15  

Nieszpory

18:00  

Ku czci św. Cecylii za chór i organistów

PONIEDZIAŁEK   20.11   Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

7:00  

Dziękczynno – błagalna z okazji urodzin Ludmiły

8:00  

Za ++ męża Władysława oraz rodziców Helenę i Józefa

18:00  

1. Za ++ męża Alfreda Wloczka w 2 rocznicę śmierci oraz rodziców i teściów

 

2. Za + Teresę Kopańczyk

WTOREK   21.11   Wspomnienie Ofiarowania NMP

7:00  

Za + Marię Gal

8:00  

Za + Gotfryda Tomeckiego w 2 rocznicę śmierci

18:00  

1. Za + mamę Elfrydę Kopieczny w 30 rocznicę śmierci i syna Krystiana

 

2. Za + Alinę Nieborak od koleżanek z pracy

ŚRODA   22.11   Wspomnienie św. Cecylii

7:00  

Za ++ rodziców Albinę i Józefa Micek, brata Jana i pokrewieństwo z obu stron

8:00  

Do Opatrzności Bożej i opiekę MB z prośbą o pomyślny przebieg badań i zdrowie na dalsze lata

17:30  

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

18:00  

1. Za + Józefa Kołodziej w 2 rocznicę śmierci

 

2. Za + ojca Mariana Śruborz, dziadków Krystynę i Stefana Śruborz

CZWARTEK   23.11   

7:00  

Za ++ rodziców Marię i Józefa Wencel, teściów Annę, Stanisławę i Franciszka Garncarczyk, rodzeństwo z obu stron, kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

8:00  

Za + Wojciecha Kaczmarek

17:00  

O opiekę św. Tarsycjusza dla ministrantów i ich rodziców

PIĄTEK   24.11   Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy

7:00  

Za ++ rodziców Elżbietę i Alfonsa Machoń, Różę i Jerzego Niegot ++ z rodziny i ++ kapłanów

8:00  

Za + męża Zbigniewa, teściów Michała i Marię Piechota, Augusta Leszczyńskiego i ++ z rodziny

18:00  

1. Za ++ męża i córkę

 

2. Za + Elżbietę Jurkun od sąsiadów z ul. Podmiejskiej 25

SOBOTA   25.11   

7:00  

1. Za ++ rodziców Pędziński i Pośpiech

 

2. Za + Piotra Marek ++ z rodzin Marek, Józefiak, Marię Bąk i jej rodziców

8:00  

Dziękczynno – błagalna za otrzymane łaski i dar życia w 30 r. urodzin Małgorzaty Ferlewicz

17:00  

Adoracja Najświętszego Sakramentu

18:00  

Za + męża i ojca Leszka

NIEDZIELA   26.11   Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

7:00  

Za + Jadwigę Parys w rocznicę urodzin

9:00  

Za ++ Aleksandra Maj oraz Marię i Wilhelma Szczotka

10:30  

Za + Janinę Bartkowiak w rocznicę śmierci i ++ z rodziny

12:00  

Za + Henryka Szumlańskiego, rodziców Marię i Michała, Jana Szczerbę, siostrę Halinę

15:00  

O opiekę Bożą dla dzieci z okazji chrztu i roczku oraz za ich rodziców i chrzestnych

17:15  

Nieszpory

18:00  

Za ++ Elżbietę i Wincentego Lipiec, Wandę i Władysława Brela, Genowefę , Stanisława i Mirosława Rak

INTENCJE NA DZIŚ


rounded_corners.jpg
WAŻNIEJSZE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Msza św. Odnowy w Duchu Świętym we wtorek 27 listopada o godz. 19.00.
  2. Pierwsza niedziela Adwentu 2 grudnia rozpoczyna czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty będą o godz. 6.45, w czwartki o godz. 17.00, w soboty Roraty dla dorosłych o godz. 8.00. Nabożeństwo o godz. 17.15 w pierwszą niedzielę Adwentu będzie z poświęceniem wieńców adwentowych i lampionów roratnich.
  3. Uroczystość 29 rocznicy poświęcenia naszego kościoła przypada w niedzielę 2 grudnia. Uroczysta Msza św. za parafian i budowniczych naszego kościoła 2 grudnia o godz. 9.00.
  4. We wtorek 4 grudnia wspomnienie św. Barbary. Msza św. za górników, ich rodziny oraz ++ górników o godz. 8.00.
  5. Godzina Święta Straży Honorowej NSPJ w czwartek 6 grudnia o godz. 15.45.
  6. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to święto patronalne Dzieci Maryi. O godz. 16.00 Msza św. za Dzieci Maryi z odnowieniem przyrzeczeń i przyjęciem do Dzieci Maryi.
  7. Zapraszamy dzieci szkolne do spowiedzi św.: w czwartek 6 grudnia o godz. 16.30 klasy 4 i 5, zaś klasy 6 i 7 13 grudnia o godz. 16.30. Spowiedź dla klas gimnazjalnych i klas 8 w piątek 7 grudnia o godz. 18.30.
  8. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne rozpoczynające się Mszą św. młodzieżową w piątek 7 grudnia o godz. 19.00.
  9. W czwartek 13 grudnia Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. roratnia ku czci Matki Bożej Fatimskiej za parafian, a po Mszy św. Różaniec fatimski i błogosławieństwo.
  10. W każdy piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. W trzeci piątek miesiąca 21 grudnia Godzina Miłosierdzia połączona z Mszą św.
  11. Odwiedziny chorych będą w sobotę 15 grudnia od godz. 7.00. Szafarze zanoszą Komunię Świętą do chorych w każdą niedzielę od godz. 8.00. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.
  12. Chrzty będą 9 i 30 grudnia w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w soboty 8 i 29 grudnia o godz. 16.00 w salkach.
  13. W wigilię o godz. 8.00 Msza św. za nieobecnych przy wigilijnym stole, a o północy Pasterka. Czuwanie przed Pasterką przygotowane i prowadzone przez młodzież od godz. 23.30.
  14. Święto św. Młodzianków w piątek 28 grudnia. Msza św. z błogosławieństwem dla małych dzieci o godz. 9.00.
  15. Msza św. na zakończenie roku z nabożeństwem w poniedziałek 31 grudnia o godz. 17.00.
  16. Odwiedziny duszpasterskie rodzin rozpoczną się w piątek 30 listopada i będą kontynuowane od 27 grudnia. Odwiedziny w tygodniu od godz. 15.00, a w soboty i niedziele od godz. 14.00. Plan odwiedzin w tym numerze "Mojego Pasterza", w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.
  17. Po raz trzeci organizowana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Szczegóły na plakacie.
  18. Spowiedź św. przed Bożym Narodzeniem:

    NIEDZIELA 16 GRUDNIA:
    pół godziny przed Mszami św. /w czasie Mszy św. nie spowiadamy/
    PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, CZWARTEK 17-20 GRUDNIA: pół godziny przed rannymi Mszami św. i przed wieczorną Mszą św.
    KLASY 4 i 5: w czwartek od godz. 16.30
    KANDYDACI DO BIERZMOWANIA: w czwartek o godz. 18.00
    PIĄTEK 21 GRUDNIA: pół godziny przed rannym Mszami, a wieczorem od godz. 17.00 do 18.00
    KLASY  6 i 7: od godz. 17.00
    MŁODZIEŻ I WSZYSCY PRACUJĄCY DO PÓŹNEGO WIECZORA: od godz. 18.30 do 20.00
    SOBOTA 22 GRUDNIA: pół godziny przed rannym Mszami św., a wieczorem od godz. 17.00 do 18.00 oraz od godz. 19.00 do 21.00
    NIEDZIELA 23 GRUDNIA: pół godziny przed Mszami św. /w czasie Mszy św. nie spowiadamy/
    PONIEDZIAŁEK 24 GRUDNIA – WIGILIA: od godz. 6.30 do 12.00
    Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę i zachęćmy domowników do duchowego przygotowania na Boże Narodzenie.

    W środę 12 grudnia swoje urodziny obchodzi ks. Piotr Sontag.
    Z tej okazji składamy życzenia urodzinowe. Niech Jezus Dobry Pasterz prowadzi w posłudze kapłańskiej, Duch Święty pomaga w dochowaniu wierności kapłańskim przyrzeczeniom, a Maryja niech wyprasza potrzebne łaski.
    Msza św. z okazji urodzin ks. Piotra w środę 12 grudnia o godz. 18.00.

________________________

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

PIĄTEK 30.11.2018   godz. 15.00

  1. ks. Czempiela 1, 3, 5, 7
  2. ks. Czempiela 9, 11, 13, 15
  3. ks. Czempiela 17, 19, 21, 23

SOBOTA 01.12.2018   godz. 14.00

  1. ks. Czempiela 25, 27, 29, 31
  2. ks. Czempiela 33, 35, 37, 39
  3. ks. Czempiela przedszkole 41, 43, 45, 47

I NIEDZIELA ADWENTU 02.12.2018   godz. 14.00

  1. ks. Czempiela 51, 53, 55, 57
  2. ks. Czempiela 59, 61, 63, 65
  3. ks. Czempiela 67, 69, 71, 73

PIĄTEK 07.12.2018   godz. 15.00

  1. ks. Czempiela 52, 75, 77, 79, 81
  2. ks. Czempiela 44, 46
  3. ks. Czempiela 48, 50

SOBOTA  08.12.2018   godz. 14.00

  1. ks. bp. Gawliny /nieparzyste/ od 1 do 55
  2. ks. bp. Gawliny /parzyste/ od 2 do 66

II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018   godz. 14.00

  1. ks. Czempiela 6 i 8
  2. ks. Czempiela 2 i 42
  3. Jubileuszowa 10,12,14,16

PIĄTEK 14.12.2018   godz. 15.00

  1. Jubileuszowa 18, 20, 22, 24
  2. Jubileuszowa 26, 28, 30, 32
  3. Jubileuszowa 34, 36, 38, 40

SOBOTA 15.12.2018   godz. 14.00

  1. Batorego 46 i Podmiejska 2, 4, 6, 8, 10
  2. Podmiejska 12, 14, 16, 18, 20
  3. Podmiejska 22, 24, 26, 28, 30

III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2018   godz. 14.00

  1. Podmiejska 32, 34, 36, 38, 40
  2. Podmiejska 42, 44, 46, 48, 50
  3. Podmiejska 52, 54, 56, 58, 60

CZWARTEK 27.12.2018   godz. 15.00

  1. Podmiejska 15, 17, 19, 21
  2. Podmiejska 23 i Niemcewicza 2, 4, 6, 8, 10
  3. Obrońców Chorzowa 20, 22, 24 i Podmiejska 25

PIĄTEK 28.12.2018   godz. 15.00

  1. Niemcewicza 1, 3, 5, 7, 9, 11
  2. Obrońców Chorzowa 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 16, 18
  3. Obrońców Chorzowa 2, 4, 6, 8, 10, 12

SOBOTA 29.12.2018   godz. 14.00

  1. Orzeszkowej 1, 3, 5, 7, 9, 11 oraz 2
  2. Norwida 2, 4, 6, 5 i Asnyka 1
  3. Asnyka 3, 5, 6, 4, 2

NIEDZIELA 30.12.2018   godz. 14.00

  1. Staszica 2, 4, 6, 8, 10 i Norwida 1, 3
  2. Staszica 12, 14, 16, 18
  3. Sempołowskiej 12, 10, 8, 6, 4, 2

ŚRODA 02.01.2019   godz. 15.00

  1. Odrodzenia 35, 37, 39, 41, 43, 45
  2. Odrodzenia 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33
  3. Odrodzenia 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19

CZWARTEK 03.01.2019   godz. 15.00

  1. Odrodzenia 44, 46, 48, 50, 52, 54
  2. Odrodzenia 30, 32, 34, 38, 40, 42 /nr 36 nie ma/
  3. Odrodzenia 18, 20, 22, 24, 26, 28

PIĄTEK 04.01.2019   godz. 15.00

  1. Odrodzenia 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16
  2. Prześwit 1, 3, 5, 6, 4, 2
  3. Lelewela 1, 2, 4, 6

NIEDZIELA 06.01.2019   godz. 14.00

  1. Dojazdowa 1, 3, 5, 6, 4, 2
  2. Orkana 5, 7, 9, 6, 4, 2
  3. Tetmajera 2, 4, 6, 8 i Orkana 1, 3

PONIEDZIAŁEK 07.01.2019   godz. 15.00

  1. Solskiego 1, 3, 5, 7, 9, 11
  2. Skrajna 36, 38, 40, 42, 44
  3. Skrajna 24, 26, 28, 30, 32, 34

WTOREK 08.01.2019   godz. 15.00

  1. Skrajna 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22
  2. Prusa 1, 3, 5 i Skrajna 1, 3, 2, 4, 6, 8
  3. Prusa 10, 12, 14, 16, 18, 20

ŚRODA 09.01.2019   godz. 15.00

  1. Fredry 9, 7, 5, 3, 1 i Prusa 2, 4, 6, 8
  2. Plac Osiedlowy 2 /mieszkania 1 do 45/
  3. Plac Osiedlowy 2 /mieszkania 46 do 90/

CZWARTEK 10.01.2019   godz. 15.00

  1. Niedźwiedziniec od 12 c, b, a i 14 c, b, a
  2. Niedźwiedziniec od 12 f, e, d i 14 f, e, d
  3. Batorego 96 /od dołu/ i 98

PIĄTEK 11.01.2019   godz. 15.00

  1. Batorego 92 /od dołu/ i 94
  2. Batorego 88, 86, 84, 82
  3. Batorego 74, 76, 78, 80

SOBOTA 12.01.2019   godz. 14.00

  1. Batorego 68 /od VI do X piętra/ i 72
  2. Batorego 68 /od V piętra do parteru/ i 70
  3. Olchowa i Jodłowa

NIEDZIELA 13.01.2019   godz. 14.00

  1. Jesionowa i Grabowa
  2. Klonowa i Lipowa
  3. Kasztanowa od nr 44 do 1

PONIEDZIAŁEK 14.01.2019   godz. 15.00

  1. Brzozowa 11, 13, 15, 17
  2. Brzozowa 7 /od dołu/
  3. Brzozowa 5 /od dołu/

WTOREK 15.01.2019   godz. 15.00

  1. Brzozowa 3 /od dołu/
  2. Brzozowa 1 /od dołu/
  3. Brzozowa 68, 66, 64, 62

ŚRODA 16.01.2019   godz. 15.00

  1. Brzozowa 25 i 19 /od dołu/
  2. Brzozowa 21 i 23 /od dołu/
  3. Brzozowa 54, 56, 58, 60

CZWARTEK 17.01.2019   godz. 15.00

  1. Brzozowa, 46 , 48, 50, 52
  2. Brzozowa 38, 40, 42, 44
  3. Brzozowa 30, 32, 34, 36

PIĄTEK 18.01.2019   godz. 15.00

  1. Brzozowa 22, 24, 26, 28
  2. Brzozowa 14, 16, 18, 20
  3. Brzozowa 6 /od góry/ oraz 12

SOBOTA 19.01.2019   godz. 14.00

  1. Brzozowa 4 /od góry/ oraz 10
  2. Brzozowa 2 /od góry/ oraz 8
  3. Jarzębinowa

NIEDZIELA 20.01.2019   godz. 14.00

  1. Kolęda dodatkowa /zgłoszenia w zakrystii, kancelarii/
________________________

ZAPRASZAMY NA RORATY

Image
Zapraszamy na Roraty w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 6.45, w czwartki o godz. 17.00.
Roraty dla dorosłych w soboty o godz. 8.00.
________________________

NOWOŚCI W GALERII
(kliknij na zdjęcie)


KS. DR KRZYSZTOF SZYMAŃSKI W NASZEJ PARAFII 2018

KS. DR KRZYSZTOF SZYMAŃSKI W NASZEJ PARAFII 2018

Image

SPOTKANIE DZIECI MARYI 2018

Image

REKOLEKCJE W KOKOSZYCACH 2018

Image

NABOŻEŃSTWO PRZY KRZYŻU 2018

Image

SPOTKANIE PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ 2018

Image

SPOTKANIE ŻYWEGO RÓŻAŃCA 2018

Image

DOŻYNKI 2018

Image

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018

________________________

WYDARZENIA PARAFIALNE W "MOIM PASTERZU"

Image

Zachęcamy do lektury naszego parafialnego pisma "Mój Pasterz", w którym znajdują się relacje z wydarzeń mających miejsce w naszej parafii.
________________________

KONTAKT

Parafia Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza
ul. Skrajna 2a, 41-506 Chorzów
tel. 32 246 55 01
ING Bank Śląski 07 1050 1243 1000 0022 1715 7060

MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA

7.00  9.00  10.30
12.00  18.00

 
PONIEDZIAŁEK 7.00  8.00  18.00
 
WTOREK 7.00  8.00  18.00  
ŚRODA 7.00  8.00  18.00  
CZWARTEK 7.00  8.00  17.00  
PIĄTEK 7.00  8.00  18.00
 
SOBOTA 7.00  8.00  18.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA

PONIEDZIAŁEK 8.45 - 9.45  
WTOREK 8.45 - 9.45 i 16.00 - 17.00
 
ŚRODA NIECZYNNA  
CZWARTEK 8.45 - 9.45  
PIĄTEK 8.45 - 9.45 i 16.00 - 17.00
 
SOBOTA NIECZYNNA  

 

©2018 Dobry Pasterz

Search